תביעה נגד עיריית תל אביב‎

30 ביולי 2014
תביעה נגד עיריית תל אביב‎

הליכים משפטיים

"זהירות מדרכה דלת תקציב"

28/07/2014 , 17:17 תיקי משרד עורכי דיןמשרד עורכי דין אביב והבה

תביעה נגד עיריית תל אביב‎, לאחר שביקרה חולה בבית החולים איכילוב מעדה ברחוב ושבה לאיכילוב לניתוח לקיבוע מפרק ירך ■ עיריית תל אביב בתגובה טוענת כי פעלה במסגרת המצופה ממנה בהתאם לכל דין ולפי אפשרויותיה על פי התקציב ו/או כח האדם העומד לרשותה

תביעות גוף ורכוש

המעקף במדרכה ברחוב ויצמן בתל אביב / צילום: התובעת

בחודש מרץ 2014 הוגשה תביעה ע"י משרדינו לבית משפט השלום בתל אביב בגין נזק גוף שנגרם ללקוחה לטענתה בעת שהלכה במדרכה ברחוב ויצמן בתל אביב מעדה כתוצאה מהפרשי הגובה בתוך מעקף אשר היה במדרכה.

טענות התובעת בכתב התביעה כי:

ביום 17.12.2012 בשעה 19:30 או בסמוך לכך עת הלכה התובעת במדרכה ברחוב ויצמן תל אביב, בסמוך לתחנת האוטובוס, מעדה התובעת כתוצאה ממכשול אשר היה במדרכה.

עקב פגיעותיה החמורות התובעת לא יכלה להזיז את גופה ונשארה בליווי עוברי אורח שוכבת על הרצפה באזור האירוע עד אשר הגיע צוות מגן דוד אדום על מנת פינוי התובעת לבית חולים על מנת קבלת טיפול רפואי דחוף במיון בית החולים איכילוב.

ביום 17.12.2012 בשעה 20:00 או במועד סמוך פונתה התובעת ע"י צוות של מגן דוד אדום למיון בית החולים איכילוב. התובעת נבדקה במיון בית החולים איכילוב ונמצא בצילום כי התובעת סובלת משבר מידשפט פמור ימין ועליה להתאשפז על מנת לעבור ניתוח לקיבוע שבר ירך ימין.

ביום 18.12.2012 עברה התובעת ניתוח לקיבוע שבר ירך ימין ובמהלכו בוצע: שיקוף מדידות אורך המסמר הרצוי 360 מ"מ, חתך פרוקסימלי לטרוכהטר הגדול, דיסקציה עד לאזור משטח הפיריפורמיס, הכנסת מכוון לאזור משטח הפיריפורמיס, פתיחת התעלה בעזר מקדח אמבי תחת שיקוף, הכנסת מכוון ארוך וביצוע שחזור השבר, רימינג של השבר עד לרוחב תעלה מתאים בהדרגה, החלפת המכוון למכוון ללא כפתור, החדרת מסמר לאורך המכוון, תוך וידוא כי השחזור של השבר נשמר, קיבוע המסמר עם ברגי נעילה פרוקסימליים דרך כוונות, נעילת המסמר דיסטלית תוך שימור בשיקוף.

משרד עורכי דין

המכשול בתוך המעקף במדרכה ברחוב ויצמן בתל אביב / צילום: התובעת

בתגובה לטענות התובעת בכתב התביעה, נטען ע"י עיריית תל אביב בין היתר בסעיפים 76(ג) ו- 76(ט)(8) לכתב ההגנה אשר הוגש בעת האחרונה לבית המשפט השלום בתל אביב, כי:

76(ג)-

"הנתבעת פעלה במסגרת המצופה ממנה בהתאם לכל דין ולפי אפשרויותיה על פי התקציב ו/או כח האדם העומד לרשותה"

76(ט)(8)-

" התובעת לא ייצבה עצמה כראוי בעת הליכתה"

טענת עיריית תל אביב כי "פעלה לפי אפשרויותיה על פי התקציב" איננה טענת הגנה ואיננה מצופה מעירייה בסדר גודל כגון עיריית תל אביב .

טענת עיריית תל אביב כי: "התובעת לא יצבה עצמה כראוי בעת הליכתה" איננה טענת הגנה ואיננה מבהירה מדוע היה במדרכה ברחוב ויצמן מעקף חשוך עם הפרשיי גובה המהווים מכשול אשר הותירו את התובעת עם נכויות צמיתה לשארית חייה.

מיידע נוסף בדבר תוצאות ההליך המשפטי הנדון יפורסמו בהמשך.