תביעה נגד נהג אמבולנס‎

30 ביולי 2014
תביעה נגד נהג אמבולנס‎

הליכים משפטיים

אמבולנס מציל חיים, האומנם?

27/07/2014 , 17:20 תיקי משרד עורכי דין משרד עורכי דין אביב והבה

תביעה נגד נהג אמבולנס‎, נהג האמבולנס פרטי דרס רוכב קטנוע כאשר נהג באור אדום וסרב להודות באשמתו בטענה כי נהג הקטנוע נהג בחוסר זהירות

תביעות אופנוע

הקטנוע לאחר תאונת הדרכים מיום 14.08.2011 / צילום: התובע

בחודש דצמבר 2013 הוגשה תביעה ע"י משרדינו לבית משפט השלום בפתח תקווה בגין נזק רכוש שנגרם ללקוח בתאונת דרכים בעת שרכב לטענתו בחסות אור ירוק אשר היה ברמזור.

לאור סירובו של נהג האמבולנס הפרטי להודות כי נהג באור אדום חברת הביטוח מטעם נהג האמבולנס הגישה כתב הגנה ואף הגדילה והגישה תביעה שכנגד רוכב הקטנוע.

כתוצאה מהתאונה התובע נפצע באופן קשה והובל ע"י ניידת של מגן דוד אדום למיון אסף הרופא והקטנוע של התובע נהרס קליל.

טענות התובע בכתב התביעה כי ביום 14.08.2011 בשעה 17:08 לערך לפתע הגיח מהמסלול הנגדי נהג האמבולנס כאשר הוא חצה את הצומת באור אדום ופגע חזיתית ברכבו של התובע אשר אותה שעה נסע התובע בקטנוע מכיוון דרום לצפון וניסה להשלים את חציית הצומת בחסות האור הירוק שדלק ברמזור בכוון נסיעתו, כתוצאה מכך ארעה תאונת דרכים קשה במנגנון חזית.

התובע נפגע באורך קשה כתוצאה מת.ד. והובל לטיפול בבית החולים אסף הרופא והקטנוע של התובע נמחץ ונהרס לחלוטין.

תביעות נגד אמבולנס

מקום האירוע לאחר תאונת הדרכים מיום 14.08.2011 / צילום: התובע


ביום 21.10.2012 הוגש ע"י משטרת ישראל כתב אישום כנגד נהג האמבולנס בבית משפט לתעבורה בפתח תקווה בגין נהיגה בקלות ראש, אי ציות לאור אדום ברמזור, נהיגה בדרך הגורמת נזק, כאמור בסעיף 4 לכתב האישום:

"הנאשם נהג בקלות ראש, לא נתן דעתו לדרך, חצה את קו העצירה, פנה שמאלה ונכנס אל הצומת מבלי לציית לאור האדום שדלק ברמזור בכיוון נסיעתו, חסם את דרכו של האופנוע, ושני כלי הרכב התנגשו". (הדגשה של הח"מ).

ביום 17.03.2013 שמאי בדק את רכבו של התובע ויתר רכוש התובע שנפגע בת.ד., וקבע כי רכבו של התובע נמצא באובדן גמור. עוד קבע השמאי כי שווי הרכב התובע בגין התאונה בסך 40,300 ₪, נזקי רכוש התובע בגין התאונה הינם בסך 15,443 ₪, ונזק התובע בגין גרירה משטרתית בגין התאונה בסך 259 ₪.

בתגובה לטענותיו של התובע בכתב התביעה, נטען ע"י נהג האמבולנס בין היתר בסעיף 6(ג) לכתב ההגנה אשר הוגש לבית המשפט השלום בפתח תקווה, כי התובע:

"נהג ברכב בחוסר זהירות ו/או בחוסר מיומנות סבירים".

טענת נהג האמבולנס התבדתה

ביום 08.07.2014 הודה והורשע נהג האמבולנס בהליך פלילי כי הוא עבר באור אדום וגרם לנזק הנטען ע"י התובע בכתב התביעה.

ביום 22.07.2014 הוגשה בקשה ע"י משרדינו לדחות את כתב התביעה שכנגד אשר הוגשה ע"י כלל חברה לביטוח בע"מ מטעם נהג האמבולנס נגד התובע וזאת לאור הרשעתו של נהג האמבולנס בהליך התעבורה.

מיידע נוסף בדבר תוצאות ההליך המשפטי הנדון יפורסמו בהמשך…