תביעה נגד כלבו חצי חינם

6 באוגוסט 2014
תביעה נגד כלבו חצי חינם

 הליכים משפטיים

שברה כתף בירידה ממסוע בכלבו חצי חינם 

06/08/2014 , 20:07 envelope משרד עורכי דין אביב והבה

כלבו חצי חינם טוענים כי אין כל מפגע ו/או ליקוי ומדובר באיבוד שיווי משקל של התובעת

נפילה בחצי חינם

אירוע מיום 17.03.2013 במסוע להולכי רגל ועגלות בחצי חינם סניף ראשל"צ / צילום: ממצלמות אבטחה של כלבו חצי חינם


בחודש ינואר 2014 הוגשה תביעה ע"י משרדינו לבית משפט השלום בתל אביב בגין נזק גוף שנגרם ללקוחה לטענתה בעת שהגיעה לעשות קניות בכלבו חצי חינם בראשון לציון.


סרטון האירוע מיום 17.03.2013 במסוע להולכי רגל ועגלות בחצי חינם סניף ראשל"צ / צילום: מצלמות אבטחה כלבו חצי חינם

בין יתר טענות התובעת בכתב התביעה:

ביום 17.03.2013 בשעה 11:00 ו/או בסמוך לכך הגיעה התובעת יחד עם בעלה לערוך קניות בסניף כלבו חצי חינם, ברח' הלח"י 16, בראשון לציון כאשר חפצה התובעת לעבור באחד מהמעברים בתוך הסניף באמצעות מסוע להולכי רגל ולעגלות, מעדה התובעת ונחבלה בכל חלקי גופה ובעיקר נפגעה בכתף ימין, בברכיים.

עקב פגיעותיה החמורות התובעת לא יכלה להזיז את גופה ונשארה שוכבת באזור האירוע עד אשר הגיע למקום האירוע קב"ט חצי חינם אשר הזמין מגן דוד אדום על מנת פינוי התובעת לבית חולים על מנת קבלת טיפול רפואי דחוף במיון בית החולים וולפסון.

ביום 17.03.2013 בשעה 12:46 או בסמוך הגיעה התובעת ע"י ניידת מגן דוד אדום למיון בית החולים וולפסון ושם נמצא כי התובעת סובלת מפציעות בכל חלקי הגוף ובעיקר סימני חבלה בברך שבר בכתף ימין וחבלה בברכיים.

רופא מטעם התובעת לאחר שבחן את התיק הרפואי ובדק את התובעת קבע כי לתובעת שבר 3 חלקים הומרוס מקורב ימין עם קרע חלקי גיד SSP שלא קיים משמאל עם אי סדירות ודחיקה דיסטלית של ראש הומרוס מה שגורם לשינויי שחיקה והגבלת תנועה וקבע לתובעת נכויות זמניות ונכות צמיתה:

 נכות זמנית-

בשיעור100% באופן זמני החל ממועד האירוע, למשך 3 חודשים.

בשיעור 80%  עד 31.8.14.

 

נכות צמיתה

בשיעור 15% לפי 41(4)ב עקב הגבלת תנועה עד גובה השכם.


בתגובה לטענות התובעת בכתב התביעה, נטען ע"י כלבו חצי חינם בין היתר בסעיף 46 לכתב ההגנה אשר הוגש מטעם כלבו חצי חינם לבית המשפט השלום בתל אביב, כי:

סעיף 46

" … לא היה כל פגם ו/או ליקוי ו/או מפגע במדרגות, וכי נפילת התובעת לא ארעה בשל גורם כלשהו הנעוץ בנתבעת, אלא בשל איבוד שיווי משקל של התובעת…"

טענת חצי חינם כי אין כל פגם ו/או ליקוי במדרגות קרי- במסוע להולכי רגל ועגלות קניות איננה טענת הגנה מספקת לאור העובדה כי מסוע במדרון כה תלול איננו מסוע תקין.

טענת חצי חינם כי: לא היה כל מפגע במדרגות קרי- במסוע להולכי רגל ולעגלות קניות איננה טענת הגנה מספקת ואיננה מבהירה מדוע מעדה התובעת דווקא בזמן שניסתה לצאת מהמסוע ולהניח את רגלה על הקרקע מחוץ למסוע.

מיידע נוסף בדבר תוצאות ההליך המשפטי הנדון יפורסמו בהמשך…